Responsive image

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Schengen  ve  diğer Avrupa ülkelerine veya dünyadaki diğer  ülkelere yapacağınız seyahatleriniz esnasında meydana gelebilecek bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan ani olarak gelişen sağlık risklerine karşı teminat sağlar. Tüm yurt dışı seyahatler için kullanılabilecek bir seyahat & vize sigorta poliçesidir.

Seyahat edilen ülkenin  gümrüğünden giriş yapılması  ile  başlar, seyahatin sona  erip Türkiye gümrüğünden girildiğinin pasaportla  tespit edildiği an sona erer. Yolculuk başladıktan sonra düzenlenen Sigorta Sözleşmesi, prim ödenmiş olsa dahi geçersizdir.

Avrupa - Schengen ülkeleri ve Tüm Dünya için 30.000 EUR

Türkiye’de ikamet eden sigortalıların, aşağıda teminat bölgeleri belirtilen ülkelerdeki yurt dışı seyahatlerinde geçerlidir. 
1.Teminat Bölgesi : Avrupa ve Schengen Ülkeleri
2.Teminat Bölgesi : Tüm Dünya Ülkeleri (Türkiye hariç)

0-17 yaş arasındaki çocuklar ise anne veya babalarının sigorta ettiren olması kaydıyla sigortalanabilirler. 65-75 yaş arası kişiler %50 ek prim ve 75 yaş üzeri kişiler %100 ek prim ödemek kaydı ile kaza ile ilgili durumlar için sigortalanabilirler. 65 yaş ve üzeri kişiler sadece kaza durumlarına karşı kapsam altındadırlar.

Poliçenizi haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak düzenleyebilirsiniz. Ancak, teminatımız poliçe süresince maksimum 92 güne kadar geçerlidir. 

Seyahat sağlık sigortaları sadece seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan ani olarak gelişen hastalık hali sonucunda ortaya çıkan tedavi ve nakil giderlerinizi karşılar. Poliçe satın almadan önceki dönemde mevcut bulunan hastalıklar poliçe kapsamı dışındadır.

Sigortalı, acil bir durum olduğunda herhangi bir yere başvurmadan önce Gulf Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı'nı arayarak yardım hizmeti isteğini bildirmelidir.